אורית – ציור מנדלות וסדנאות

אודות

אני עוסקת באומנות הציור והאיור באמצעות מגוון רחב של טכניקות וסגנונות, ביד חופשית ובכלים דיגיטליים. עבודותיי מתמקדות, על-פי רוב, בתיעוד רגעים נבחרים משגרת החיים, כמו, למשל, מפגשים אנושיים, סצנות חברתיות-תרבותיות, מראות מהמרחב הפתוח או כל סיטואציה עם גרעין של משמעות או עם מטען מעורר השראה. 

בהשכלתי הפורמלית אני עורכת דין, אך מזה שנים פוסעת בשבילי האומנות ובנתיבי עולם המוזיקה. הכשרותיי בתחום האומנות כוללות: לימודי רישום קלאסי, פיתוח אנימציות, עיצוב גרפי ממוחשב וכן ארכיטקטורה ברמת הבסיס. במקביל לכך, אני לומדת באופן עצמאי נושאים רבים ומגוונים עם נגיעה ישירה או עקיפה באומנות.

עם השנים פיתחתי שיטות עבודה מקוריות ויעילות, ושכללתי את השימוש בדיו ובאקריליק, בתוכנת הפוטושופ ובטכניקות נוספות. תיק העבודות שלי כולל, בין היתר: איורים, קריקטורות, שרבוטים חופשיים, סכמות אינטואיטיביות וכן יצירות ריאליסטיות וקלאסיות.

אני בוחרת לעבוד בתוך מדיה מעורבת, הממזגת בין סממנים מזרחיים למערביים. כתוצאה מכך, ייצוגים מסורתיים, ערבסקיים ואיטיים שוכנים לצד ייצוגים מודרניים, פסיכדליים  ותזזיתיים. דווקא אותו שילוב מקוטב, כביכול, מצליח לייצר, לתפישתי, הרמוניה חגיגית שופעת צורות וצבעים.

את יסודות תורת המנדלות למדתי, בראשית דרכי, מהאומן הדגול, איתן קדמי. לאחר מכן השתלמתי בסטודיו של פול האוזנסטאם בארה"ב. חוויית הלימוד הצרופה הובילה אותי לידי הכרה, שציור מנדלות הוא אחד האמצעים האולטימטיביים  לביסוס אישיות ערכית, סובלנית והומנית ולחיזוק הגוף והנפש. 

בשנים האחרונות אני עורכת סדנאות, הרצאות ושיעורים, ליחידים ולקבוצות, להכרת עולמן הקסום של המנדלות וללימוד עקרונות הבנייה והציור שלהן. ההשתתפות בפעילותיי כרוכה אך ורק במידה של סקרנות וברצון להתנסות ואינה תלויה בניסיון קודם.

זה כבר לא אני, זה הן והם...