אורית – ציור מנדלות וסדנאות

סדנאות

סדנאות חווייתיות למפגש מסקרן עם היסודות היצירתיים של המשתתפים. לימוד ציור מנדלות מן היסוד, בשילוב צביעה ספונטנית ואישית. שימוש בתורת הצבעים, הסמלים והצורות, על פי נוסחאות עתיקות ממזרח וממערב. התנסות בטכניקות ובחומרים מגוונים. לא נדרש רקע קודם בציור.

הסדנאות מתקיימות בשלושה פורמטים הכוללים נושאים תיאורטים ופרקטים, כמפורט להלן.

סדנאות למתחילים

workshop-beginer

סדנאות למתקדמים

workshop-advanced

סדנאות לחגים

סדנת מנדלות - תוצרי לימוד

חידוד הקשב והריכוז: בדומה למדיטציה, בעת הפעילות יש כניסה למצב של קשיבות (מיינדפולנס), המרחיבה את גבולות הדמיון, החשיבה האסוציאטיבית וכישורי היצירה.

שיפור המיומנויות הטכניות: תהליך הציור משפר טכניקות ביצועיות חיוניות, כגון, מוטוריקה עדינה, תפיסה מרחבית וקואורדינציה.

העצמה אישית: מרחב היצירה נותן פתח לביטוי "האני העצמי" תוך כדי שליטה על הנעשה הודות לבחירה הבלעדית בסגנון "המנדלה האישית" ובדרכי היצירה.

פיתוח מיומנויות חברתיות: הודות לקיום הסדנה במרחב גמיש, סובלני ומשתף, נוצרים תנאים מיטביים לעידוד הקשבה לזולת והכלתו, להעלאת רעיונות משותפים, להפריה הדדית ולביסוס יחסי חברות בין כל המשתתפים בסדנה.

מסר אישי

"במהלך הסדנאות, אני נדהמת, כל פעם מחדש, מהתהליכים המשמעותיים שעוברים המשתתפים, מתוצרי הלימוד המופלאים שלהם, והחשוב מכל, מההנאה הצרופה והסיפוק הרב שהם מפיקים. ככל שעובר הזמן, אני למדה שהעיסוק במנדלות וההתבוננות בהן מהווים מתכון מנצח להעצמת יכולות, שלווה ושקט פנימי".

אורית ששון סולומון

הרצאות

ההרצאות מועברות במתכונת חווייתית-משתפת ומיועדות לחוגי בית ומפגשים חברתיים. התכנים כוללים, בין היתר, התייחסות למקורות ולמשמעויות של תופעת ה-מנדלה, מקומה ומהותה הפנימית בקרב תרבויות ומסורות שונות, עקרונות בנייתה וכן דרכי יצירה מסורתיות לצד מודרניות.
ההרצאות מלוות במגוון רחב של אמצעי המחשה, תמונות וסרטונים.

שעורים

מתוך רצון לפנות ולזמן מרחב לביטוי ולצרכים האינדיבידואליים, אני מציעה מתכונת לימוד בהתאמה אישית, הכוללת דיאלוג פורה עם הלומד סביב הנושאים התיאורטיים הנוגעים לעולם המנדלות, וכן לימוד עשיר ומגוון של טכניקות הציור והבנייה מהיסוד.
אני נותנת דגש לפיתוח הכישורים והיכולות הביצועיות המוטוריות, ובה בעת, חושפת את הלומד באופן שיטתי וסובלני לכלים ולתוכנות דיגיטליות.